Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Centaury Warszawa 3 Lithuanica Kowno 4

17 cze 2014 - 16:05:09 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Drugi dzień turnieju to drugi mecz Centaurów i wcześniej nie zapowiadana ceremonia otwarcia.

Drużyny o 16:30 czasu lokalnego uroczyście zostały wprowadzone na boisko. Były przemowy władz miejskich i przedstawicieli ministerstwa oraz federacji baseballowych. Kazda drużyna została po staropolsku przywitana chlebem i solą. Uczestnicy otrzymali po proporczyku turniejowym, oficjalną plakietkę i znaczek mistrzostw oraz bombonierkę "Spartak". Występowały dzieciaki w strojach ludowych i kobiety w stylu kółka gospodyń wiejskich. Wszyscy świetnie się bawili przez kilkanascie minut. Na koniec ceremonii honorowy rzut oddał mer miasta Brześć.

Wczesniej, bo o 11:00 czasu warszawskiego grały Centaury. Drugi mecz i niestety druga porażka. Wielka szkoda. Drużyna z Litwy trochę lepiej spisywała się od nas na pałce co jednak nie przeszkadzało nam w prowadzeniu przez większość meczu.

Kowno w drugiej zmianie zdobyło punkt. My dołożylismy dwa i taka sytuacja utrzymywała się do połowy tej zmiany. W dograniu trzeciej Lithuanica wyrowanała. W piątej dołożylismy ostatni, zdobyty przez nas obieg. Dobra gra w obronie i świetne narzucanie przez cały mecz Piotra Paskudzkiego nie pozwoliły na wiele mistrzom Litwy. Trzeci punkt nasi rywale zdobyli w ósmej zmianie, a zwycięski w dograniu dziewiątej.

Mecz stał na dobrym poziomie. Mała liczba błędów i stosunkowo duża liczba hitów ( 6 - Warszawa, 11 Kowno ). Napewno spotkanie mogło się podobać bardziej od pierwszego naszego pojedynku w turnieju, nielicznym brzeskim kibicom Centaurów.

Jesteśmy już po dwóch meczach i możemy ocenić swoje szanse w dalszej rywalizacji. Mimo dwóch porażek jesteśmy zmotywowani i skupieni na dalszych spotkaniach i napewno damy z siebie wszystko w nastepnych pojedynkach.