Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Rocznica najdłuższego meczu w historii MLB

09 maj 2011 - 21:25:51 przez oskar.wroblewski@gmail.com

9 maja 1984 zakończył się najdłuższy w historii – 25. zmianowy mecz w lidze Major League Baseball pomiędzy Chicago White Sox i Milwaukee Brewers. Harold Baines odbił home-run i ustalił wynik na 7:6 dla Chicago.

Mecz rozpoczął się właściwie 8 maja, ale został przerwany w siedemnastej zmianie przy wyniku 3:3. Po tym, jak wznowiono grę następnego dnia obydwie drużyny zdobyły po 3 punkty w dwudziestej-pierwszej zmianie, a następnie Baines zakończył mecz po ośmiu godzinach i sześciu minutach. Zwycięski pitcher tego meczu – Tom Seaver znajduję się w Hall of Fame (Galeria sław zawodników grających w Major League. Aby się tam znaleźć trzeba dokonać czegoś wielkiego). Po tym jak zakończył mecz na górce zdobywając zwycięstwo rozegrał drugi mecz zaplanowany według terminarza na 9. maja i również zdobył zwycięstwo.