Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Najmłodsze Centaury wywalczyły I miejsce w Pucharze Polski

14 cze 2014 - 21:28:56 przez oskar.wroblewski@gmail.com

Dzisiaj zakończył się pierwszy Puchar Polski w teeballu (odmiana baseballu dla najmłodszych). Najwyższe miejsce na podium wywalczyły Centaury. W turnieju wzięły udział drużyny z Kędzierzyna-Koźle, Kutna, Mazowsza, Osielska oraz Warszawy.

Od czwartku trwały zmagania najmłodszych adeptów baseballu. W ciągu tych kilku dni rozegranych zostało 14 meczy, w ktorych udzial wzieło około 130 dzieciaków w tym ok. 50 z samej Warszawy (Warszawa wystawiła do turnieju 3 drużyny - to rekord). Każdy uczestnik nagrodzony został medalem, a najlepsi zawodnicy otrzymali dodatkowo pamiątkowe piłki.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Centaury III. Drugie miejsce również zdobyła drużyna ze stolicy (Centaury II), natomiast trzecie miejsce zdobyły Dęby z Osielska. Turniej okazał się ogromnym sukcesem, a dzieci wracały do domów bardzo zadowolone.

Na ceremonii zakończenia turnieju obecny był Burmistrz dzielnicy Mokotów, Bogdan Olesiński oraz kierownik Zespołu Sportu Lech Kwasiborski. Medale dzieciom wręczał Burmistrz.